Akcja „Szkoła pamięta”

Z okazji zbliżających się dni, w których upamiętniamy zmarłych nasze przedszkole wzięło udział   w akcji pt. „Szkoła pamięta”. W ramach tej inicjatywy grupa XI „Mikołajki”  odwiedziła pomnik „W Hołdzie Dzieciom Warszawy”. Dzieci stworzyły tematyczne prace plastyczne oraz brały udział   w  zajęciach poświęconych przywracaniu pamięci o bohaterach II wojny światowej. Natomiast dzieci z grupy IX „Kotki Błyskotki” podczas zorganizowanych zajęć oglądały zdjęcia miejsc poświęconych nieustraszonym obrońcom naszej ojczyzny. Szczególną uwagą obdarzyły Pomnik Małego Powstańca  i Grób Nieznanego Żołnierza. Dowiedziały się, że wyrazem pamięci o tych, którzy walczyli o wolność są flagi wywieszane na ulicach w święta państwowe. A także, że szczególnym wyrazem pamięci o uczestnikach Powstania Warszawskiego jest wywieszanie flag przez 63 dni, czyli tyle ile trwało to wydarzenie.

cof