Grupa II – Misie Wiedźwiadki

Jesteśmy najmłodszą grupą w naszym przedszkolu. Nazwa naszej grupy „ Misie Wiedźwiadki” doskonale do nas pasuje, bo sporo już wiemy, jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim, co nas otacza. Poznaliśmy nasze panie, koleżanki ikolegów. Polubiliśmy się, więc już łatwiej jest nam rozstawać się z rodzicami. Mamy za sobą również pierwsze próby samodzielnego jedzenia, korzystania z łazienki i toalety, negocjacje w sprawie zabawki, dzielenia się klockami,czekania na swoją kolejoraz spacerowania w parach. To wszystko naprawdę nie jest łatwe dla rozpoczynających przygodę w przedszkolu. Dlatego każdy wysiłek nagradzany jest pochwałą. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Chętnie śpiewamyi tańczymy. Lubimy też tworzyć- naszymi pracami plastycznymi zachwycają się rodzice.W codziennych zabawach i zajęciach towarzyszy nam Miś Wiedźwiadek – kochany miś przytulanka. Podczas trwania projektu „ Miś Wiedźwiadek”będzie nocował u wszystkich dzieci z grupy. Zabierając go na weekend do domu będziemy dbać o Misia: karmić, opiekować się, bawić się, układać do snu, zabierać na spacery, odwiedzać ciekawe miejsca. Następnie wspólnie z rodzicami stworzymy opowiadania z rysunkami i zdjęciami o naszych przygodach z Wiedźwiadkiem.