Grupa VII – Smoki Zgaduloki

Grupa VII o nazwie Smoki Zgaduloki liczy 17 dzieci, wśród których jest 9 dziewczynek i 8 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i podczas zajęć.

Grupa naszych nowych czterolatków bierze udział m.in. w innowacji pedagogicznej pt. „ Zoo w filharmonii”, mającej na celu rozbudzenie zainteresowań muzyką klasyczną oraz rozwinięcie umiejętności słuchania muzyki klasycznej i uwrażliwienia na jej piękno. Grupa zaangażowania jest również w konkurs ekologiczny organizowany przez  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i razem z drzewkiem Enfosiem – bohaterem opowiadań, dba o ekologię „walcząc” z plastikową Zgryzoldą. Smokom Zgadulokom bliska jest także edukacja zdrowotna. Jesteśmy uczestnikami dwóch projektów profilaktycznych pt. „Akademia Aquafresh” oraz „Mamo, Tato wolę wodę”. Od września w naszej codzienności towarzyszy nam MIŚ o imieniu Szaruś, który spędza z dziećmi całe dnie
a nawet weekendy- odwiedzając dzieci w ich domach. Dzieci mają możliwość zabrać Szarusia do swojego domu i zaopiekować się nim w wolne od przedszkola dni.

Nasza grupa bardzo lubi różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi oraz zabawą  na świeżym powietrzu, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości
i umiejętności w przyjemny dla nich sposób.

Jak przystało na Smoki Zgaduloki uwielbiamy różnego rodzaju zgadywanki, zagadki i łamigłówki. Pobyt w przedszkolu jest dla nas czasem przyjemności i okazji do wszechstronnego rozwoju.