Grupa X – Zajączki Szarusie

Cześć! To my, ,,Zajączki Szarusie”. Bardzo lubimy chodzić do przedszkola. Tworzymy wesołą i zgraną grupę. Wspólnie bawimy się, uczymy i poznajemy otaczający nas świat. W tym roku, czeka nas wiele wspaniałych przygód.

Pierwszą z nich jest udział w projekcie ,,Moje hobby- moje pasje”, w którym to wspólnie z rodzicami przygotowujemy prezentację tego, co lubimy robić sami w czasie wolnym, lub wspólnie z naszymi rodzinami.

W naszej sali mamy bogato zaopatrzoną biblioteczkę. Jesteśmy fanami książek i choć nie umiemy jeszcze czytać, to przeglądamy ilustracje, słuchamy gdy panie nam czytają. Cieszymy się gdy nasi rodzice biorą aktywny udział w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Uczestniczymy w comiesięcznych zajęciach edukacyjnych w pobliskiej bibliotece dla dzieci, gdzie spotykamy się z autorką książek dla najmłodszych.

Każdego dnia korzystamy z bogato wyposażonego kącika plastycznego. Ćwiczymy nasze paluszki w basenach z piaskiem kinetycznym, tworzymy prace z plasteliny, ciastoliny. Mamy dużo farby, brokatu, szablonów, flamastrów i różnego rodzaju kredek. Jesteśmy bardzo kreatywni. Uczymy się tworzyć wspólne prace.

Ponadto, ,,Zające Szarusie” to zdrowe zające! Urodziny obchodzimy bez cukru. Jako poczęstunek przynosimy suszone owoce, orzechy, zdrowe wypieki i soki.

W naszej grupie mamy kącik konstrukcyjny, dużo gier planszowych. W ubiegłym roku rodzice zakupili piękne szachy. Rozpoczęliśmy naukę tej pasjonującej gry, która uczy przede wszystkim myślenia, ćwiczy koncentrację, uwagę i pamięć. Nasze głowy pracują mocno.

Każdego dnia słuchamy muzyki klasycznej, poznajemy instrumenty muzyczne, potrafimy odgadnąć niektóre instrumenty w utworze, śpiewamy fragmenty piosenek solmizacją. W kąciku muzycznym mamy cymbałki, chętni uczą się gry na nich.

W tym roku szkolnym, bierzemy udział w edukacyjnej akcji na 30 lecie WFOŚiGN ,,Mamo, tato wolę wodę”. Będziemy kontynuować akcję ,,Rowerowy maj”, bo nie jest nam obojętna nasza planeta Ziemia. Codziennie, na serio segregujemy nasze śmieci. W sali mamy  pojemniki(oznaczone odpowiednimi kolorami), podarowane przez jednego z rodziców.

Podobnie jak w ubiegłych latach aktywnie uczestniczymy w akcji ,,Pola Nadziei” na rzecz hospicjum, oraz zbiórce karmy i artykułów dla zwierząt ze schroniska pod patronatem fundacji ,,Pies na zakręcie”.

,,Zajączki Szarusie”, to aktywne zające. Codziennie gimnastykujemy się, by poprawić naszą kondycję fizyczną. Ruch jest naszą domeną.

Jesteśmy pewni, że ten rok szkolny przyniesie nam wiele ciekawych i niezapomnianych chwil. Pozdrawiamy!