Dostępność:  
Kontrast
Zwiększ czcionkę  A+
Zmniejsz czcionkę  A-

Myszki Lubinorki poznają zdrową kuchnię.

W grupie VIII dzieci poznały popularne warzywo – ziemniaka. Ten król naszego stołu jest tak popularny, że z uwagi na wartości odżywcze codziennie go spożywamy. Ale nie tylko do jedzenia możemy wykorzystywać ziemniaki. Z pomocą rodziców dzieci poszukały wiadomości o innym niż do spożycia zastosowaniu ziemniaka. Ciekawostek jest tak wiele, że postanowiono stworzyć w grupie Leksykon Informacji Cennych w którym też będą zawarte wszystkie ważne, nie tylko o ziemniaku, informacje. Dużo rozmawiano o potrawach z ziemniaka. Dzieci zaplanowały i wykonały z pomocą nauczycielek prostą, trzyskładnikową potrawę. Domyślcie się ze zdjęć jaką. A tak przy okazji – dzieci poznały nie tylko ziemniaka, ale też podstawowe manualne narzędzia kuchenne, które pomagają przy robieniu potraw i bardzo uważnie i bezpiecznie pracowały. Inne potrawy z ziemniaka budzą duże zainteresowanie, więc ten temat będzie jeszcze kontynuowany.