Dostępność:  
Kontrast
Zwiększ czcionkę  A+
Zmniejsz czcionkę  A-

Grupa I – Misie Bajbajki

Grupa I – Misie Bajbajki

Witają Was Misie Bajbajki, najmłodsze dzieci z przedszkolnej gromadki.  To właśnie my maluszki kochane w przedszkolu pierwsze kroki stawiamy. Choć pierwsze dni dla nas łatwe nie były, na szczęście już dawno się skończyły. Codziennie rano uśmiechem się witamy, dziś już nikt nie tęskni do taty i mamy. 

Ciekawych rzeczy się tu uczymy i do swoich pań często się tulimy. Nową wiedzę zdobywamy co dzień,  tu wszyscy żyją ze sobą w zgodzie. Zabawy klockami uwielbiamy, również puzzle chętnie układamy. Ulubioną grą jest gra memory, kiedy w nią gramy mamy dobre humory.    Chętnie śpiewamy i tańczymy ładnie, tu nikt się nie gniewa, jeśli coś źle wypadnie. Nawet kiedy rozrabiamy, „ciocia” żartuje i nazywa nas łobuziakami. My się wtedy uśmiechamy, bo na żartach też się znamy.

Zasady savoir-vivre’u również znamy, na co dzień o nich pamiętamy. Wszyscy
o porządek w sali dbamy, zabawki na miejsce szybko odkładamy. Mówimy  „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”,  bo przecież nic to nie kosztuje. 

Wszystkie nasze Misie Bajbajki uwielbiają różne bajki. Projekt w grupie taki mamy, nasze ulubione bajki nagrywamy. Szybko obiad swój zjadamy i podczas odpoczynku ich słuchamy.

W przedszkolnym ogrodzie czas miło spędzamy i o przyrodę wspólnie dbamy. Obserwujemy zmiany w nim zachodzące,  gdy pada deszcz, śnieg, czy świeci słońce. Potem te zmiany na zdjęciach uwieczniamy i w naszej sali je wieszamy. Codziennie na nie spoglądamy i pory roku tak utrwalamy.

W akcjach charytatywnych się udzielamy, sadzimy żonkile, pierniczki ozdabiamy. Kartki na Dzień Chorego chętnie wykonamy, bo wielkie serduszka wszyscy mamy.

Możecie nam wierzyć, albo nie w naszej grupie dużo dzieje się. Wie  o tym chłopiec
i dziewczynka, że Bajbajki to jedna wielka, misiowa rodzinka.