Dostępność:  
Kontrast
Zwiększ czcionkę  A+
Zmniejsz czcionkę  A-

Grupa II – Misie Wiedźwiadki

Grupa II„ Misie Wiedźwiadki ”

 4- latki

Jesteśmy zgraną grupą, w której każdy czuje się ważny i potrzebny. Lubimy pomagać sobie nawzajem oraz innym potrzebującym pomocy. Dlatego z dużym zapałem angażujemy się w różne akcje charytatywne. Współpracujemy z Hospicjum Onkologicznym Św. Krzysztofa na Ursynowie: posadziliśmy żonkile na wiosenną kwestę organizowaną w przedszkolu, upiekliśmy pierniki dla podopiecznych hospicjum na święta oraz przygotowaliśmy kartki i upominki dla chorych z okazji Światowego Dnia Chorego.

Interesujemy się wszystkim, co nas otacza. Chętnie eksperymentujemy, jesteśmy ciekawi świata, badamy nasze otoczenie w ramach projektu „ Ciekawe? Dlaczego?”.Poznaliśmy już właściwości wody, śniegu, lodu oraz przeprowadzaliśmy doświadczenia z elektrostatyki,akustyki, a przed nami do zbadania jeszcze wiele: badanie właściwości powietrza, doświadczenia z magnesami, z optyką. Chętnie uczestniczymy we wszystkich działaniach proponowanych przez panie: śpiewamy i tańczymy,  aktywnie słuchamy muzyki klasycznej według metody Batti Strauss. Lubimy też tworzyć– poznajemy nowe techniki plastyczne, nasze prace plastyczne są pomysłowe i barwne.

Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie w kącikach zainteresowań. Naszą ulubioną zabawą są zabawy konstrukcyjne, podczas których uczymy się planowania, projektowania i współdziałania. Z różnego rodzaju klocków: waflowych, magnetycznych, drewnianych powstają wspaniałe budowle. Niespożyte pokłady naszej energii rozładowujemy podczas zabaw w przedszkolnym ogrodzie.Polubiliśmy się, nawiązaliśmy już  pierwsze przyjaźnie, radośnie celebrujemy urodziny naszych koleżanek i kolegów. Z tej okazji wspólnie tworzymy Pamiątkową Książkę Urodzinową z rysunkami i życzeniami dla Jubilata.