Grupa IV – Misie Pocopotki

GRUPA IV MISIE POCOPOTKI

W roku szkolnym 2020/2021 grupa IV realizuje projekt pt. ,,Mały Artysta”. W projekcie dzieci mogą choć na chwilę wczuć się w role prawdziwych artystów. Poznają następujące zawody: piosenkarza, tancerza, aktora, pisarza i grafika komputerowego. Misie Pocopotki uczą się piosenek i układów ruchowych do muzyki, przedstawiają teatrzyki i inscenizacje, piszą grupową książkę oraz ilustrują ją w programie graficznym Paint. Mamy nadzieję, że realizacja tego projektu nie tylko pozwala uatrakcyjnić zajęcia, ale dostarcza dzieciom wielu nowych przeżyć i zwykłej dziecięcej radości.

A teraz chcemy pochwalić się tym, co udało nam się zrealizować do tej pory. W każdym miesiącu uczyliśmy się układu choreograficznego do wybranego tańca. Potrafimy już tańczyć: ,,Czekoladę”, ,,Sambę”, ,,Cola Song”, ,,Chiki Party Marseille”, „Toca -Toca”, „Taniec Wojowników”, ,,Simarik” , ,,Yeah”, ,,Zorbę”. Udało nam się wystawić przedstawienie pt. ,,Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej” oraz inscenizację wiersza ,,Słoń Trąbalski” J. Tuwima. Napisaliśmy już sześć rozdziałów grupowej książki o tytułach: ,,Powitanie”, ,,Dom babci”, ,,Urodziny”, ,,Święta”, ,,Babcia i dziadek”, ,,Bal karnawałowy” i ilustrowaliśmy każdy z nich w programie graficznym Paint (rysowaliśmy niebo, dom, choinki, bałwana, balony, kolorowaliśmy lamę). Zorganizowaliśmy również wewnątrzprzedszkolny grupowy konkurs piosenki dziecięcej pt. ,,Od przedszkola do Opola”, który odkrył wiele dziecięcych talentów. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że dzieci z grupy IV to prawdziwi artyści!