Grupa IX – Kotki Błyskotki

Witajcie! Jesteśmy Kotki Błyskotki z grupy IX! Mamy 5 lat. W naszej grupie jest 25 dzieci.

W tym roku, my – Kotki Błyskotki, co tydzień przenosimy się do innego kraju! Pewnie zastanawiacie się jak to możliwe. To dzięki naszej innowacji – „Podróże małe i duże”. Poznajemy położenie, stolice, a także język, tradycje i charakterystyczne cechy danego kraju. Zwiedziliśmy już m.in. Francję i wieżę Eiffla, Włochy – krainę pizzy, Hiszpanię, gdzie nauczyliśmy się tańca flamenco, Finlandię – krainę Muminków, Egipt i starożytne piramidy. Dzięki naszej Księdze Podróży,  razem z Rodzicami, możemy podzielić się wspomnieniami ze swoich wojaży. Przed nami jeszcze wiele wspaniałych wycieczek!

Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. Mamy wiele dodatkowych zajęć, ale nasze Panie nie pozwalają nam się nudzić. Chętnie wykonujemy zadania przygotowane przez Panią Magdę i Panią Dominikę, ale najbardziej lubimy swobodną zabawę. Bardzo lubimy zabawy w kąciku konstruktorskim, a zwłaszcza budowanie konstrukcji z kloców waflowych.

Jesteśmy mistrzami gier planszowych! Najchętniej sięgamy po „Grzybobranie”, „Doble”, „Warcaby”, „Detektyw”. Najwięcej radości dostarcza nam jednak gra „Kim jesteś?”.  Dzięki tej grze poszerzamy swoje słownictwo, doskonalimy logiczne myślenie, a co najważniejsze uczymy się współpracy i integrujemy się!

Uwielbiamy zabawy na świeżym powietrzu. Lubimy chodzić na plac zabaw, ale lubimy również zabawy z piłką na boisku.

Wszyscy bardzo lubimy uczyć się nowych rzeczy i spotykać się z przyjaciółmi. Przedszkole jest super!