Grupa V – Misie Optymisie

Grupa V „Misie Optymisie”

Jesteśmy grupą 4 – latków, drugi rok w przedszkolu.Bardzo lubimy tu przychodzić. Zawiązały się między nami pierwsze przyjaźnie. Pamiętamy też o koleżankach i kolegach, którzy rzadziej uczęszczają do przedszkola. Czekamy na nich.

W naszej grupie jest bardzo fajnie – dużo się bawimy, uczymy się wierszy i piosenek, robimy ciekawe prace plastyczne.

Najchętniej bawimy się budując z rożnych klocków. Wielkim zainteresowaniem wszystkich dzieci cieszą się klocki „Lego”. Potrafimy z nich tworzyć wielkie budowle, zgodnie bawiąc się. Budowle często zostawiamy do następnego dnia i po przyjściu do przedszkola kontynuujemy zabawę.

Inną naszą ulubioną zabawą są gry. Lubimy grać w domino – głównie obrazkowe, ale coraz częściej gramy w klasyczne z kropkami. Oj, dużo jest wtedy liczenia. Nasze panie dużą uwagę zwracają na przestrzeganie zasad w czasie gry. Niektóre z nich są dosyć łatwe, jedynie z przestrzeganiem kolejności niekiedy mamy problem.

Bardzo lubimy układać „Minipusy”. To bardzo ciekawa układanka „dla jednego dziecka”, ale nasze panie mają kilka kompletów i wszyscy chętni mogą z nich korzystać.

Uczymy się dużo wierszy i piosenek, lubimy tańce i chętnie to robimy. Już nie możemy się doczekać, aby pokazać naszym rodzicom jak się  tańczy „Grozik” lub inne tańce ( … ale o tym „sza” ).

Robimy dużo prac plastycznych – najchętniej malujemy farbami lub wycinamy. Często wykorzystujemy w pracach plastycznych elementy wycinane wycinarkami i bardzo to nas fascynuje. Nasze panie są bardzo zadowolone               z rozwoju naszych talentów.

Poznaliśmy radość robienia prac, które są prezentami dla innych osób – każdy jubilat czy jubilatka w dniu swoich urodzin otrzymuje od wszystkich dzieci album                       z rysunkami. Prezent ze specjalną dedykacją jest wyczekiwany przez wszystkich. Pięknymi rysunkami obdarzamy nasze panie każdego dnia.

Przygotowaliśmy ozdoby choinkowe dla Caritas i laurki na Światowy Dzień Chorego.

Dużo bawimy się w ogrodzie. Mamy tu świetny sprzęt do różnych zabaw, najbardziej lubimy … wszystko. Ostatnio okryliśmy coś, na czym możemy ćwiczyć równowagę. Dobrze, że nasza pani jest obok i może zrobić małą poręcz ze swojej ręki.

Ogród to miejsce w którym prowadzimy mnóstwo obserwacji przyrodniczych. Kwiaty kwitną od wczesnej wiosny, drzewa i krzewy dają ciekawe liście i nie tylko. Na ukrytej w głębi ogrodu rabacie możemy oglądać rosnące i owocujące      ( już niedługo ) truskawki. Nawet koperek zdążyliśmy obejrzeć a późną jesienią zasiać jego nasionka. Podobno wyrośnie nowy koperek i to będzie wielka atrakcja.

W naszym przedszkolu jest tak fajnie, że nie wyobrażamy sobie, abyśmy mogli chodzić do innego. Dobrze, że jeszcze tu trochę zostaniemy.