Grupa X – Zajączki Szarusie

Witajcie! Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo pożegnamy przedszkole w którym bardzo lubimy spędzać czas. Tworzymy wesołą i zgraną grupę. Wspólnie bawimy się, uczymy i poznajemy otaczający nas świat. Pomimo pandemii, realizujemy w grupie wiele projektów tj. ,,Kącik kultury sanitarnej”- dbamy o higienę własną i przedmiotów znajdujących się w sali, ,,Złote Myśli”, ,,Moje pasje i hobby” – wielka księga ,,Zajączków Szarusiów”, gdzie wspólnie z rodzicami przygotowujemy prezentację tego,   co lubimy robić w czasie wolnym z rodziną. Mamy bogato zaopatrzoną bibliotekę. Jesteśmy fanami książek. Przed pandemią uczestniczyliśmy w comiesięcznych zajęciach edukacyjnych w pobliskiej bibliotece dla dzieci, gdzie spotykaliśmy się z autorką książek dla dzieci. Obecnie realizujemy projekt ,,My jesteśmy Mole Książkowe”, dzięki któremu mamy zapewniony codzienny kontakt z literaturą oraz możliwość korzystania z biblioteczki grupowej. Uważnie słuchamy, gdy panie nam czytają, przeglądamy strony z ilustracjami, dokonujemy próby samodzielnego czytania oraz wypożyczamy książki do domu. W grupie realizujemy projekt proekologiczny ,,Gang Fajniaków”, który był kontynuowany nawet, gdy przeszliśmy na pracę zdalną, oraz ,,Mamo, tato wolę wodę”. Podobnie jak w ubiegłych latach uczestniczymy w akcjach humanitarnych tj. ,,Pola Nadziei”, ,,Dzień Chorego”- na rzecz hospicjum, oraz zbiórce karmy i artykułów dla zwierząt ze schroniska pod patronatem fundacji ,,Pies na zakręcie”. W tym roku wzięliśmy udział w konkursie ,,Działaj z impetem”. Ponadto codziennie segregujemy śmieci, które wrzucamy  do specjalnie oznakowanych, kolorowych pojemników. Do przedszkola przyjeżdżamy na rowerach      i hulajnogach, ponieważ dbamy o los naszej planety. W sali mamy cudnej urody kącik przyrodniczy o który dbamy każdego dnia. Wiemy już, jak o niego dbać  i co jest potrzebne, żeby rośliny pięknie rosły. Prowadzimy eksperymenty – ostatnio posadziliśmy paprykę i fasolę. Każdego dnia korzystamy z kącika plastycznego bogato wyposażonego w kartony, piasek kinetyczny, plastelinę, farby, kredki, flamastry, brokaty i czego tylko dusza zapragnie. Jesteśmy bardzo kreatywni. Uczymy się tworzyć wspólne prace. W naszej sali mamy kącik konstrukcyjny, bardzo dużo gier planszowych. Uczymy się kodowania wykorzystując między innymi mini maty. Prawie codziennie korzystamy z tablicy multimedialnej, która służy paniom do urozmaicenia zajęć, a nam do rysowania  oraz ulubionej gry w ,,Kółko i krzyżyk”. Bardzo lubimy grać w szachy. Ostatnio przybywa chętnych do zapoznania się z zasadami tej gry, zarówno wśród dziewczynek jak i chłopców. Szachy, to królowa wszystkich gier w którą gra najwięcej ludzi na świecie, no i oczywiście my, ,,Zajączki Szarusie”. Grając w szachy rozwijamy myślenie, uczymy się strategii, rozwijamy naszą pamięć i uwagę  i – bez żartów –  musimy być skupieni! W przedszkolu na zajęciach poznajemy litery, poszerzamy nasze słownictwo, liczymy na konkretach i w pamięci, poznajemy świat i uczymy się jak być odpowiedzialnym za siebie i swojego kolegę, i że każdemu człowiekowi należy się szacunek. Ponadto, codziennie śpiewamy, bo lubimy to robić, gimnastykujemy się, by poprawić naszą kondycję fizyczną a poza tym, chcemy być zdrowi. Doświadczyliśmy  już udziału w zajęciach online. Jednak to, co jest dla nas najważniejsze przez te wszystkie lata spędzone w przedszkolu, to możliwość wspólnych zabaw z rówieśnikami. Jesteśmy pewni, że ostatnie miesiące przyniosą nam jeszcze wiele ciekawych i niezapomnianych chwil.

Pozdrawiamy – ,,Zajączki  Szarusie”.